Materiały do produkcji okien

PVC Alu Drew Drew-Alu PVC-Alu
Cena
Trwałość
Izolacja cieplna
Izolacja akustyczna
Stabilność
Odporność na warunki atmosferyczne
Waga
Wymiary
Konserwacja

Okna plastikowe PVC (znane jako PCV oraz PCW), drewniane, aluminiowe czy może drewniano-aluminiowe lub plastikowe z nakładką aluminiową? Decyzja, związana z wyborem materiału okna wykracza ponad aspekty estetyczne i ma o wiele większe znaczenie. PCV, drewno i aluminium różnią się między sobą przede wszystkim parametrami takimi jak wytrzymałość, maksymalne wymiary, trwałość, izolacyjność cieplna oraz konieczność konserwacji i czyszczenia.

Najpopularniejsze są okna PVC wykonane z tworzywa sztucznego. W ich profilu można wyróżnić komory - im więcej komór tym lepsza ochrona przed utratą ciepła. Zaletą okien PVC jest trwałość, uniwersalność, łatwość czyszczenia oraz dobry stosunek ceny do jakości.

Okna drewniane bardzo dobrze spełniają funkcję estetyczną i użytkową, przez co znajdą uznanie nawet w oczach najbardziej wymagających klientów. Drewno idealnie pasuje do budynków tradycyjnych, skandynawskich i rustykalnych. Okna te charakteryzują się znakomitą izolacją termiczną i naturalnym stylem, jednak są bardziej podatne na wpływ czynników atmosferycznych niż inne materiały.

Okna aluminiowe są dużo smuklejsze niż drewniane czy plastikowe. Dzięki plastyczności aluminium można tworzyć wąskie profile okienne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie maksymalny dostęp światła do pomieszczenia. Materiał ten jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, jednak w podstawowym zakresie nie jest tak ciepły i jest stosunkowo droższy niż inne materiały.

W nowoczesnej stolarce okiennej stosuje się nakładki aluminiowe. Służą do zabezpieczenia od strony zewnętrznej okna, w przypadku okien drewnianych przed wilgocią i czynnikami pogodowymi oraz w oknach PVC do ochrony przed przebarwieniami wywołanymi przez słońce.

Wybierając materiał warto zastanowić się, jakie okna będą spełniać nasze wymagania dotyczące parametrów cieplnych oraz wybrać te, które będą pasować najlepiej do budynku, oraz będą komfortowe w użytkowaniu.

Jak sie mamy?

Popularne profile

Producenci profili PVC

Producenci profili aluminium

Producenci profili drewnianych