⚠️ W piątek, 8 grudnia, będziemy zamknięci z powodu corocznej uroczystości świątecznej. Normalna działalność zostanie wznowiona w poniedziałek, 11 grudnia. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wesołych świąt!

Aluminium

Aluminium okna material aluminium

Okna o ramach aluminiowych są znacznie smuklejsze, niż plastikowe czy drewniane. Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, który umożliwia tworzenie okien o dowolnym kształcie. Możliwe są duże przeszklenia w wąskich ramach gwarantując maksymalny dostęp do światła w pomieszczeniu. Aluminium jest lekkie oraz odporne na czynniki pogodowe.

Okna aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą i bardzo dużą wytrzymałością w porównaniu z oknami PVC. Wbrew powszechnej opinii okna aluminiowe, mimo metalowej ramy, dzięki najnowszym materiałom termoizolacyjnym dorównują energooszczędnością oknom drewnianym czy też tym z PVC.

Ponadto dzięki dużej wytrzymałości i stabilności tworzone są wąskie profile oraz duże ramy, w których możliwe jest umieszczenie ciężkich przeszkleń. Pielęgnacja okien aluminiowych jest niezwykle prosta. Wystarczy przetrzeć je raz na kilka miesięcy wodą z dodatkiem środka myjącego.

Popularne profile

Producenci profili aluminium